Dlaczego My?

Nasz Ośrodek, założony w 1965 roku,  ma za sobą kilkadziesiąt lat historii i doświadczenia. Od momentu powstania do dnia dzisiejszego priorytetem są nasi Pacjenci i Pacjentki. Praca z Nimi przynosi nam radość i satysfakcje. Walczymy o poprawę ich komfortu życiowego, o możliwość godnego życia i bezproblemowej komunikacji.

 

Nasza kadra, logopedzi, pedagodzy, lekarze i psychologowie, to zarówno osoby z wieloletnim doświadczeniem, jak i osoby młodsze pełne werwy, entuzjazmu i nowych pomysłów

 

Współpracujemy w kwestiach merytorycznych z :

Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu
Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Opolu
Uniwersytetem Opolskim Podyplomowym Studium Logopedii
Wszystkimi placówkami kształcącymi i wychowującymi dzieci i młodzież niedosłyszącą i słabo słyszącą 

 

Szkolimy rodziców i nauczycieli, współpracujemy ze szkołami, do których uczęszczają nasze dzieci. 


Każdy z naszych Podopiecznych jest kimś wyjątkowym. Dla każdego tworzymy indywidualne zajęcia i sposoby postępowania. Każdy z nich zostawia ślad w naszych sercach i w historii Ośrodka. Otaczamy nasze dzieciaki opieką logopedyczną, pedagogiczną i psychologiczną, staramy się dopasować do ich potrzeb i możliwości. Z radością obserwujemy ich rozwój i dorastanie. 

 

Nie zgadzamy się na komercjalizację, bylejakość, pośpiech i przedmiotowe traktowanie, które często dominują w dzisiejszych czasach w różnego rodzaju instytucjach. 

 

Oferujemy nie tylko standardowe zajęcia logopedyczne, pedagogiczne i psychologiczne, ale także turnusy rehabilitacyjne, wyjazdy integracyjne, zajęcia socjoterapeutyczne dla młodzieży, arterapię, logorytmikę i naukę języka angielskiego.  

 

Jeśli jest potrzeba badania słuchu, czy dopasowania aparatu, to protetyk z 20 letnim doświadczeniem zrobi to na miejscu. W naszej ofercie jest ponad 500 modeli apartatów słuchowych, każdy może znaleźć coś dla siebie. 

 

Dodatkowo oferujemy: 

 

  • terapię rodziny i przygotowanie rodziców do pracy z dzieckiem
  • wychowanie słuchowe i trening słuchowy
  • rehabilitację słuchową osób dorosłych z implantem ślimakowym
  • szkolenia dla rodziców i nauczycieli
  • rehabilitacja w domu rodzinnym dziecka do 2 roku życia oraz wszystkich dzieci ze sprzężonymi wadami